• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
ROBOT ve KAMERALI Sistemlerle Kırmadan Tıkalı Gider Açma Kanalizasyon Görüntüleme Dedektörle Noktasal Arıza Tespit 05359645534
Hizmetlerimiz
MUTFAK GİDERİ AÇMA
Mutfak Tıkanıklığı Açma

LAVABO GİDERİ AÇMA
PRO GRUP

TUVALET GİDERİ AÇMA
Tuvalet Açma ProGrup
KANALİZASYON GİDERİ AÇMA
PRO GRUP

KÜVET GİDERİ AÇMA
Küvet Tıkanıklığı Açma progrup

PİMAŞ GİDERİ AÇMA
Tıkalı Gider Açma ProGrupBakır Boru Tesisatı

Bakır Boru Tesisatı ve Tamiri İSTANBUL GENELİNDE 7/24 SERVİS


05359645534
www.progrup.net


 Bakır Boru Çeşitleri    Bakır Boru Ek Parçaları


Bakır, medeniyetlerin gelismesinde çok önemli bir yere sahiptir. Adını en eski bulundugu yerden almıstır: Kıbrıs (Aes Cyprium). Yapılan

arkeolojik kazılarda bakır ve bronzdan yapılmıs esyaların M.Ö. 5000 yılından beri üretildigi saptanmıs, silah ve top üretiminde bakır ve
alasımları çok yaygın olarak kullanılmıstır. 20. yüzyılda ise bakır sanayiide ve insaat sektöründe en çok kullanılan maddelerden biridir.
Örnegin, Dünya yıllık bakır üretimi olan 8 Milyon tonun 325.000’i Avrupa Birligi ülkeleri tarafından tesisat borusu olarak tüketilmektedir.
Ülkemiz bütün Dünya’da yaygın olarak kullanılan bakır boruyu yeni tanımakta ve firmamız bu konuya öncülük etmektedir.


TESİSATTA BAKIR BORU KULLANMANIZ İÇİN
12 ÖNEMLİ NEDEN

1- KOROZYONA DAYANIKLILIK
Bakır dıs etkenlerden etkilenmeyen bir madde olmasısayesinde insaatlarda çok rahat kullanılmaktadır. Alçı,çimento, beton veya su bakıra hiç bir zarar vermez.Ayrıca bakır ültraviyole ve enfraruj ısınlarındanetkilenmedigi gibi yıllar boyunca bile hiçbir eskimegöstermez.
2- KULLANMA KOLAYLIĞI
Bakır kolay sekillendirilen bir madde oldugundankullanılması basit ve islenmesi süratlidir. Bu sayedetesisatçı zaman kazanmakta, dolayısıyla isçilik maliyetidüsmektedir. Ayrıca çok ucuz aletlerle çalısılabilmekteve lehim sistemi sayesinde kaçak olmayan bir tesisatkurulabilmektedir.
3- GENLEŞME ÖZELLİĞİ
Düsük bir genlesme oranı (16,6x10-6mm°C) ve buoranın betonun genlesme oranına (14,0x10-6mm°C)çok yakın olması sayesinde bakır boru çok güvenilirdir.Plastik borularda ise bu oran bakırdan 7-10 kat fazlaoldugundan sıcak su tesisatları sorun çıkarmaktadır.
4- GEÇİRGENLİK
Bakır boru yüksek ısıda bile %100 oranında oksijenveya gaz geçirmeme özelligine sahiptir. Bu sayedeplastik ve demir tesisatlarda rastlanan mantar veyabakteri üremez. Bu özelligin yıllar geçtikçe degismesisöz konusu degildir.
5- ANTİ-BAKTERYEL ÖZELLİK
Bakır anti-bakteryel özelligi sayesinde özellikle durgunsu ihtiva eden tesisatlarda bakteri ve yosun üremesiniengellemektedir. Bakır boru tesisatlardaki suyutemizler,bakteri ve mikroplardan arındırır.
6- ISI İLETKENLİĞİ
Plastikten 1000 kat fazla olan ısı iletkenligi sayesindebakır boru özellikle yerden ısıtma tesisatlarında enerjitasarrufuna katkıda bulunmaktadır.
7- SÜRTÜNME KATSAYISI
Bakır boruların diger tesisat borularına kıyasla içyüzeyleri çok kaygan oldugundan küçük çaplı borularlabile randımanlı bir tesisat kurulabilmektedir. Bu sayededaha küçük pompalar kullanılmakta ve dolayısıylaenerji tasarrufu saglanmaktadır.
8- SAĞLAMLIK
Bakır borunun çekme mukavemeti diger malzemeleregöre çok yüksektir: tavlı borularda 200MPa, sertborularda 300MPa. nsaatlarda olusan zor sartlarda bilebakır boru önlem alınmadan kullanılabilmektedir.Ayrıca atesten ve kemirgen hayvanlardan daetkilenmemektedir.
9- BASINCA DAYANIKLILIK
Bu özelligi sayesinde bakır boru tesisatta basınç veya ısıkısıtlanması olmadan kullanılabilmektedir. Örnegin22x1 ölçüsündeki bir bakır boru içindeki suyun 200°Cye çıkması halinde bile 16 bara dayanabilmektedir. Budegerler boru çapı düstükçe daha da artmaktadır.Dolayısıyla zaman zaman 80°C yi asması muhtemelkalorifer tesisatlarında bile bakır boru mükemmel neticevermektedir.
10- ESTETİK
Bakır borunun ve baglantı elemanlarının inceligitesisata çok estetik bir görünüm saglar. Bakır borukolaylıkla boyanır.
11- YANGINA DAYANIKLILIK
Metal olması sebebiyle bakır boru evlerde meydanagelebilecek yangın olaylarından etkilenmez. Bu konumaalesef plastik borulu sistemlerde büyük sorun teskiletmektedir.
12- ÇEVREYE DUYARLILIK
Bakır dogadan elde edilen saf bir madendir. Çevreyehiçbir zarar vermedigi gibi tamamen geri kazanılan birmaddedir.İSTANBUL GENELİNDE 7/24 TAMİR BAKIM ONARIM SERVİSİ

                                    0212 507 46 44

                                   www.progrup.netHİZMETLERİMİZ

Bakır boru tesisatı,bakır boru kalorifer tesisatı,bakır boru su tesisatı,bakır boru tamiri,bakır boru tamiratı,bakır boru ile yerden ısıtma,bakır boru ilave,bakır boru sökme,bakır boru değişim,bakır boru yenileme,bakır boru kaynak,bakır boru malzeme,bakır boru fittings,bakır tesisat,bakır kaynak,bakır boru tesisat işleri,bakır boru kaçak,bakır kaçak tamiri,bakır boru su kaçak,bakır boru bakım onarım.

Hizmetlerimiz
BİZE ULAŞIN
GİDER GÖRÜNTÜLEME
Gider Görüntüleme ProGrup

KANALİZASYON GÖRÜNTÜLEME RÖGAR BULMA
Kanalizasyon Görüntüleme ProGrup

DEDEKTÖRLE NOKTASAL TESPİT
 Dedektörle Tespit

SU TESİSAT TAMİRİ
 Su Tesisatçı ProGrup
TUVALET TIKANMA NEDENLERİ
Tuvalet Tıkanma Sebepleri