• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
ROBOT ve KAMERALI Sistemlerle Kırmadan Tıkalı Gider Açma Kanalizasyon Görüntüleme Dedektörle Noktasal Arıza Tespit 05359645534
Hizmetlerimiz
MUTFAK GİDERİ AÇMA
Mutfak Tıkanıklığı Açma

LAVABO GİDERİ AÇMA
PRO GRUP

TUVALET GİDERİ AÇMA
Tuvalet Açma ProGrup
KANALİZASYON GİDERİ AÇMA
PRO GRUP

KÜVET GİDERİ AÇMA
Küvet Tıkanıklığı Açma progrup

PİMAŞ GİDERİ AÇMA
Tıkalı Gider Açma ProGrupSite Haritası

Anasayfa

TÜRKİYE GENELİ TIKANIKLIK AÇMA KANALİZASYON GÖRÜNTÜLEME NOKTASAL HAT TESPİTİ

DOĞRU TESPİT PROFESYONEL ÇÖZÜM


TÜRKİYE Geneline hizmet veren firmamız Robot ve Kameralı Sistemlerle kırmadan Tıkalı Atık Su Gideri Açma, Kanalizasyon Görüntüleme alanında Sıhhi Tesisat Tecrübesi ve deneyimleriyle 7/24 Servis İmkânı sağlayarak; Tuvalet Tıkanıklığı Açma, Pimaş Tıkanıklığı Açma, Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma, Lavabo Tıkanıklığı Açma, Klozet Tıkanıklığı Açma, Dedektörle noktasal hat tespit işlemi yaparak çalışmasına devam etmektedir.

Not: Firmamız TÜRKİYE genelinde görüntüleme ve dedektörle hat tespiti yapmaktadır. Tıkanıklık açma işlemi için lütfen bilgi alın.

Tıkanıklık Açma İşinde Çözüm Odaklı Hizmet Veriyoruz

Tıkanıklık açma servis hizmetini çözüm odaklı düşünüp Sıhhi Tesisat tecrübe ve deneyimlerimizi de katarak hareket ediyoruz. Tıkanıklığın açılmasıyla ilgili bütün yöntem ve çalışmayı gerçekleştirdikten sonra sorun devam ediyorsa açamadık deyip gitmiyoruz. Tıkanıklığın araştırma kısmına geçip, kamera ile görüntüleme yapıp tıkanıklığın sebeplerini anlıyor, ona göre çözüm üretiyoruz. Bu işlem sonucunda da fayda sağlanamazsa dedektör cihazımızla problemli yeri noktasal tespit ederek köklü bir sonuç elde etmiş oluyoruz.
Firma olarak sorun ne olursa olsun çözümsüz bir işin olmadığını düşünmekteyiz. Bazı reklam veren firmalarda ‘açamadığımız yerden ücret almıyoruz’ gibi kampanya ve söylemleri duyup görüyoruz. Bunun firma olarak doğru bir başlık olmadığını savunmaktayız.
Çünkü tıkalı bir tesisatın olduğunu düşünelim, a firması geldi açılmıyor dedi gitti, b firması gelip gitti, c firması da aynı peki buradaki sorun ne! Ve kim çözecek. İşte bu noktada üsteki verdiğimiz bilgiler devreye girmelidir.

Tesisat Boru Tıkanıklığı
(atıksu tesisatı)

Tesisat Boru Tıkanıklığı ve Onarımı; Yapılardaki tesisat borularının tıkanması, açılması ve yüzeyden tespit edilmesi. Tesisat borularının tıkanma sebeplerini kısaca sayacak olursak, altyapı sırasındaki işçilik hataları, altyapı sırasında boruların meyillini önemsememek, kullanım sırasında tesisat borularına katı atık kaçırmak, tesisat borularını çatı katına çıkartıp havalık için uç bırakmamak vb. Tesisat borularının açılma işlemi ise artık günümüz teknolojisinde çokta zor olmayıp az hasar ve maliyetlerle yapılabilmektedir. Robot makine çelik sustalar ve görüntüleme kameraların yardımıyla yapılmaktadır. Yapıların altında gizli bir şekilde döşenen tesisat borularını ise bu iş için geliştirilmiş dedektör cihazla borunun içinden gönderilen sondayı yüzeyden takip ederek üç metre derinliğe kadar hiç şaşmadan noktasal tespit yapılmaktadır. Bu hizmetleri biz firma olarak tecrübe ve deneyimlerimizi de katarak uzman ekiplerimizle 7/24 vermekteyiz.


BİZE ULAŞIN
05359645534


Lavabo Tıkanıklığı
Lavabo Açıcı

Lavabo Tıkanıklığı Açma; Banyo ve tuvalet mekânlarında, iş yerlerindeki ortak kullanım alanlarında bulunan ellerin yıkanması için kullanılan bir cihazdır. Lavabo atık su hatları döşenirken meyil ve çaplarına dikkat edilmeli kullanım kurallarına da uyulmalıdır. Bu kurallara uyulmadığı takdirde zamanla tıkanıklık sorunları ve su taşmaları başlar. Firma olarak Lavabo tıkanıklık sorunlarını teknik donanım ve cihazlarımızla hiç bir hasar vermeden açıyoruz.

Tuvalet Tıkanıklığı (alaturka) 
Tuvalet Açıcı


Alaturka Tuvalet Tıkanıklığı Açma; Yer tipi oturmalı tuvalet, normal tuvalet diye de adlandırılan tuvaletlerdir. Bu tip tuvaletlerin altındaki tesisat ta es dediğimiz bir parça bulunur. Sifon niteliği taşır ve aynı zamanda koku çıkmasını engeller. Kullanılması zorunlu olan bu parça zamanla kireçlenme yaparak daralır ve en  ufak bir kaba pislikte tıkanır. Firma olarak alaturka tuvalet tıkanıklık sorunlarını müşterilerimize kırılıp değişmesi gerekir demiyoruz! Önce robot cihazla tıkanıklığı açıp suyun gitmesini sağladıktan sonra es parçasını saran kireç taşlarını parçalayıp elimize de alıyoruz, böylece tuvalet ilk yapılmış gibi çalışmaya devam ediyor.
BİZE ULAŞIN
05359645534

Tuvalet Tıkanıklığı (alafranga-klozet) 
Klozet Açıcı


Klozet Tıkanıklığı Açma; Asma klozet ve Takım klozet olarak ikiye ayrılırlar. Yapıları gereği içinde su durmasını sağlayan fabrikasyon bir es yapısı vardır. Bu esteki iç çap ölçüleri her klozette farklılık gösterir. Eğer klozetin bağlı olduğu ana hatta bir tıkanıklık yok ise klozetin zemindeki boru ile arasında yani daralan es yapısında tıkanıklık oluşmuştur. Bunun sebebi son zamanlar da oldukça yaygınlaşan tuvalet kâğıtları, ıslak mendiller, petler, klozet koku giderici ürünler vb. Çözümüne gelecek olursak klozeti sökmeden Robot cihaz ve takımlarımızla zarar vermeden açabiliyoruz. Katı bir malzeme kaçmış ise klozeti söküp parçayı aldıktan sonra tekrar montajlıyoruz.

Mutfak Lavabo Tıkanıklığı

Mutfak Gideri Açma; Tesisat şartnamesinde normalde mutfak giderleri dikey döşenmeli mutfak lavabosuna giden hat mümkün olduğunca kısa ve meyilli olmalı. Ancak görüyoruz ki tesisatlar prensibe uymuyor uymak bir yana nereye bağlandığını bile zaman zaman anlayamıyoruz. Mutfak lavaboları zamanla yemek artıklarınız ve yağların donması sebebiyle de daralıp tıkanır. Hal böyle olunca tesisattaki yatay hatlar da lavabodan giden yağlar ve kalıntılar yüzünden tıkanır. Tıkanıklığı açma esnasında sağlığınızı tehdit edebilecek lavabo açıcı ürünler bu soruna sadece kısa süreli ve tehlikeli bir çözümdür. Yaşanan bu tıkanıklık problemini robot makina ve cihazlarımızla kırmadan açıp temizleyebiliyoruz.

Mutfak boru tıkanıklığını biz firma olarak ikiye ayırıyoruz.

1-Daire içi tıkanıklık!

(Sadece sizin kullandığınız su gitmiyorsa)

Tıkalı olan borunun içine (daire içi tıkanıklığı için) tasarımlanmış çelik yay (susta) ve ucuna özel açma, temizleme aparatlarını takıp robot makineyle çevirerek itiyoruz. Açıldığından emin olmak için bol su verip test ediyoruz. Bu işlem sırasında hiç bir şekilde eviniz kirlenmiyor. Bu işlemi yapabilmemiz için evinizde veya iş yerinizde (elektrik ve su olması gerekiyor) 

2-Ana kolon tıkanıklığı!

(Siz kullanmadığınız halde borularınızdan su taşıyorsa)

Tıkalı olan borunun içine (ana kolon tıkanıklığı için) tasarımlanmış çelik yay (susta) ve ucuna özel açma, temizleme aparatlarını takıp robot makineyle çevirerek itiyoruz. Açıldığından emin olmak için özel kanalizasyon kameralarıyla tesisatın içini gözlemliyoruz. İsteyen müşterilerimize görüntüleme kayıtlarını da veriyoruz. Bu işlem sırasında hiç bir şekilde eviniz kirlenmiyor. Bu işlemi yapabilmemiz için evinizde veya iş yerinizde (elektrik ve su olması gereklidir.
BİZE ULAŞIN
05359645534

Pimaş (PVC) Boru Tıkanıklığı 
Pimaş açıcı

Pimaş Boru Tıkanıklığı Açma; Yapılarımızda artık kolay montaj ve ekonomik olmasından dolayı pimaş (PVC) diye adlandırdığımız plastik borular çoğunlukla tercih edilmektedir. Bu boruların başlıca tıkanma sebepleri özellikle düşey boru hatlarındaki taşlaşmadır. Bu taşlaşma dediğimiz olay zamanla kireçlenmeden dolayı sabun kalıbı halini alır ve boruya yapışır ve oynatıldığı takdirde bu parçalar sökülüp düşmeye başlar bu yüzden en üst katlarda tıkanıklık açma işlemine çok dikkat edilmelidir. Birde içine kaçırılan bez, katı parçalar ve maalesef işçilik hatalarıdır. Tıkanan pimaş borularını robot cihaz ve makineyle hiç bir zarar vermeden temiz ve etkili bir şekilde açıyoruz. Sonra kamera ile görüntü alıp işimizin kontrolünü yapıp sizleri bilgilendiriyoruz.

Pik Boru Tıkanıklığı Açma
 AVM Ana Gider Borusu

Pik döküm atık su boruları yangına dayanıklı olması, binalarda pissu hatlarındaki gürültüyü azaltması, dayanıklı ve uzun ömürlü olması sebebiyle tercih edilmektedir.

Bu pik döküm borular yaygın olarak AVM lerde büyük sitelerde kullanılmaktadır.

Özellikle alışveriş merkezlerindeki İşletmelerin kâbusu olan yağ maalesef bu özel borularda da tıkanıklığa sebep olmaktadır.

Biz firma olarak boru çapı ne olursa olsun bu tür tıkanıklıkları özel cihazlar, tecrübe ve deneyimlerimizle açıyoruz.

Tıkanıklığın boyutuna göre Robot makine ve ya boruları sökerek tamamen temizliyoruz.

Tuvalet ve Lavabolarda Koku Sorunu

Bina atık su hattının bir çalışma prensibi vardır; Su ve kanalizasyon idaresinin bina için bırakmış olduğu rögardan tesisat hatları dairelerin banyo ve tuvaletlerdeki havalandırma alanına gelecek şekilde temelden uygun çapta ve yeterli meyil verilerek döşenir. Sonra bu hatlar her kattaki atık su giderlerini bağlantı çatallarıyla dikey döşenerek en üst kata kadar çıkartılır ve ucu hava alacak şekilde daraltma yapmadan bırakılır. Buna da havalık denir. Havalık ucu bırakılmaz ise koku kaçınılmaz olur. Birde koku ya sebebiyet veren sorun tıkanıklıktır, bu tıkanıklık tam olarak suyun gitmesini engellemez boruların yarıçapında ve ya belli bölgelerinde görülür, bu noktalar da haşere hayatı başlar ve koku zamanla çoğalır.

Birçok çözüm yolu olduğundan sorunun tespiti çok önemlidir. Tecrübe ve yardımcı cihazlarımızla bu tür problemleri firma olarak çözmekteyiz.
Bize ulaşarak detaylı bilgi ve destek alabilirsiniz.


BİZE ULAŞIN
05359645534


Kanalizasyon Tıkanıklığı

Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma; Tıkanmaların en sık yaşandığı hatlardır, kanalizasyon boruları. Ortak kullanılan bir hat olduğundan kontrol etmek zordur. Uyarılar da genelde bir işe yaramaz. Neyse ki günümüz şartlarında bu problemi çözmenin yolları oldukça fazladır. Bizde firma olarak bu tıkanıklık sorunlarını robot cihaz makine ve sustaların yardımıyla açmaktayız.

Kanalizasyon Hattı Görüntüleme

Kanalizasyon Görüntüleme; Boru hatlarının kontrolü veya sürekli sorun yaşanan yerlerin gözlemlenmesi işidir. İki yöntemi vardır; Birincisi el itmeli kameradır küçük çaplarda tek seferde yüz metreye kadar görüntü alıp hattı incelememizi sağlar. İkincisi; Robot kameralardır daha çok büyük çaplı hatlarda kullanılıp tek seferde yüz metre görüntüleme yapıp raporlama imkânı sunar. Profesyonel bir firma olarak bu hizmetleri vermekteyiz.

Rögar Temizleme

Logar TemizlemeRögar temizleme işini normal koşullarda belediye ya da özel vidanjörler yapmaktadır. Ancak bazen rögar, vidanjör aracının ulaşamayacağı yerde olabiliyor bu durumda kendi cihaz ve donanımlarımızla rögarın içindeki katı atıkları temizleyip poşetliyoruz.

Robotla Tıkanıklık Açma

Robot Makineyle Gider Açma; Eskiden tesisat tıkanıklık sorunlarını demir çubuk yay ve tel yardımıyla açardık. Bazen de açamaz bütün tesisatı kırıp değiştirmek zorunda kalırdık. Ama artık robot cihaz ve bu iş için özel yapılmış çelik sustalarla tesisattaki tıkanıklık problemlerini kırmadan açabiliyoruz. Robot dediğimiz makinenin çalışma prensibi de şu şekildedir; Robot makine tıkalı olan tesisatın yakınına kurulur fazla elektrik tüketimi olmadığından evlerdeki bütün prizlere uygundur. Özel hazırlanmış iki ve dört metrelik çelik yaylar eklenerek tesisatın içine gönderilir. Makine yayları kavrayarak istenilen yöne doğru çevirir, tıkanıklığın mesafesine göre yaylar eklenerek 30m kadar eklenebilir. Dönerek ilerler ve dönerek geri çekilir tesisat boruları da bu sayede açılmış ve temizlenmiş olur.

Sifon Tıkanıklığı

Sifon Yer Gideri Açma; Pis su boru tesisatı için, yerlerde oluşan pis suyun, ana pis su borusuna akıtılmasına yarayan, borulardan dışarı pis koku çıkmasını önleyen ve pis suyun içinde bulunabilecek katı parçacıkları tutarak, bağlantı borusunu tıkanmaktan koruyan elemandır. Sifon tıkanıklığını kırıp zarar vermeden robot cihazlarımızla açıyoruz.

Küvet ve Duş Teknesi Açma; Eski küvet ve yeni flat duş teknelerinde tıkanıklık problemi yaşandığı zaman altındaki troblemi (sifonu) söküp temizlemek gerekir. Ancak gömme küvet tiplerinde trobleme ulaşmak için ürünler ve üzerindeki kabin, aksesuarlar sökülmesi gerekir oldukça külfetli olan bu işi biz firma olarak hiç bir yere dokunmadan troblemin içindeki kıl, saç, yün gibi malzemeleri endüstriyel makineler ile çekip alıyoruz. 


Pisuar Tıkanıklığı Açma

Pisuar Gideri Açma; Erkekler için ayakta kullanılmak üzere özel tasarlanmış bir tuvalet tipidir. Pisuar kullanılırken idrarın suyla birlikte atılımı çok önemlidir. Aksi halde yapısı gereği asidik olmasından, zamanla boruların içinde taşlaşma yapıp tıkanmalar yaşanır. Bu tıkanıklık sorunlarını robot cihaz ve donanımlarımızla er hangi bir zarar vermeden açıyoruz.


Yağmur Suyu Tıkanıklığı

Yağmur Gideri Açma; Yağmur yağdığında yaşadığınız tıkanıklık sorunlarınıza firma olarak konunun aciliyetini vereceği hasarları deneyim ve tecrübelerimizden dolayı bildiğimiz için sizlere hızlı, çabuk bir şekilde ulaşmak ilk amacımızdır. Sorun yaşanan bölgeye ulaştıktan sonra yağmur hatlarındaki tıkanıklık nedenini anlayıp robot sistem ve cihazlarımızla müdahale ediyoruz. Gerektiği takdirde görüntüleme cihazlarımızla araştırıp sorunun köklü çözümü konusunda bilgilendiriyoruz. İşin boyutuna göre randevulaşıp tamiratını da yapıyoruz.

Kanalizasyon Hattına Cekvalf Takma

Kısaca tek yönlü vana diyebiliriz

Çalışma prensibi ise: Cekvalf in  çalışan parçası menteşeli bir disktir. Bu disk, tek yönde menteşe pimi üzerinde serbestçe hareket eder. Otomatik olarak akışkan hareketi ile çalışır. Akışkan bir yönde akarken, disk açılarak geçişe müsaade eder. Ters yönde akış halinde ise disk kapanır. Böylece Cekvalf in takıldığı hat üzerinde akış tek yönlü olur. Halk arasında fare kapanı da denmektedir.
Cekvalf uygulaması eğer tesisat arasına takılacak ise mutlaka ulaşılması kolay ve açık bir alanda olmalıdır. Biz firma olarak rögarın içine gelen borunun ucuna takılmasını tavsiye ediyoruz. Çünkü tıkanması durumunda müdahale edilmesi basit olur.

Boru üzerine Cekvalf takılması halinde atık suyun geri tepmesi ve fare gibi kemirgenlerin girmesi önlenir.

Kanalizasyon Şebeke Hattı Kot Sorunları

Bina Şebeke Hattı Kot Problemi; Yapılardaki bodrum kat döşeme kotu, şebeke kanalındaki en yüksek su seviyesi kotunun altında kalıyor ve kanalizasyona kendiliğinden akış sağlamıyorsa. Bu gibi düşük kotlu binaların bodrum katlarının atık suları Fosseptik sistemi ile parsel çıkış bacasına atık su pompaları vasıtasıyla, diğer katların atık su tesisatlarına bağlantı yapılır ve birlikte kanalizasyon şebekesine verilir.

Tıkalı Boru ve Yer Tespiti

Tıkanıklık ve Arıza Tespiti; Sıhhi tesisat atık su sisteminde borular yapının altında gizli ve karmaşık bir şekilde durmaktadır. Tıkanıklık sorunu yaşandığında önce tıkanıklık açma işlemi ve görüntüleme yapılır eğer sonucunda tesisat hatası, çökme ve buna benzer sorunlar tespit edilirse zemini kırıp tesisatı ortaya çıkarmak kaçınılmazdır. Bundan sonra noktasal tespit dediğimiz çalışma devreye girmelidir.

Kısaca bahsedecek olursak;

Tesisatın içine gönderilen verici (sonda) yüzeyden dedektör ile eşleştirilip tam noktasını tespit eder ve derinlik ölçüsü verir. Bu işlem profesyonel cihazlar ve tecrübe ile birleştiğinde sorun en az hasar ve maliyet ile çözülmüş olur. Detaylı bilgi için firmamızla irtibata geçiniz.


Radye Temeldeki Boruların Tespiti

Radye Temel İçi Boru Tespit; İnşaat alanında sağlam ve kolay olduğu düşünülen RADYE temel sisteminde atık su giderleri demirlerin arasından döşenerek rögar hattına taşınır. Ancak bu işlem ehil kişiler tarafından yapılmadığında ya da yeterince dikkat edilmediğinden dolayı tıkanma, sızdırma, su taşması gibi sorunlar daireler su kullanımına başladığında gün yüzüne çıkmaktadır.

Radye temelden taşınan atık su borularını dedektör sistemiyle noktasal tespitte bulunup 1-2 metre kırıp tamir etmek mümkündür. Sorunun bir iki metreden fazla olması durumunda temele vereceği hasar riske edilemeyeceğinden farklı teknik çözümler üretilmelidir. (Üst kat tesisatlarının ayrılması gibi) Detaylı bilgi için firmamızla irtibata geçiniz.


Bilinmeyen Yer Altındaki Rögarların Noktasal Tespiti
Logar Kapağı Bulma

Logar Yeri Bulma; Binalarda kullanılan Lavabo, Mutfak, Wc, Balkon atık su boruları zemin katta toplanarak bina dışındaki Rögar dediğimiz kapaklı kuyuya taşınır. Buradan merkezi kanalizasyon hattına gönderilir.

Bazen bu rögarların üzeri çeşitli sebeplerden veya unutularak kapanır ara sıra temizlenmesi gereken bu merkez bulunamadığı takdirde tıkanır ve rögar seviyesinin altında olan ilk gider borusundan taşma yapar. Rögar tamamen tıkanmadan önce rögara bağlı olan tesisat hatlarından tuvalet, lavabo ve yer sifonundan ağır ve kötü kokular gelmeye başlar. Bu kokuyu haberci olarak ta düşünebiliriz. Yeri belli olmayan bu rögarları eğer bir bilen veya tahmin eden yoksa her tarafı kazıp dağıtmadan bulunabilmesi mümkün değildir. Teknoloji ile bu sorunu tek noktadan gidermek artık çok kolay.

Çalışma şekli;

Tesisatın içine gönderilen verici (sonda) yüzeyden dedektör ile eşleştirilip tam noktasını tespit eder ve derinlik ölçüsü vererek bizi yeri belli olmayan rögarı hiç şaşmadan bulmamızı sağlar. Tabi burada tecrübe ve deneyimi hafife almamak lazım! Detaylı bilgi için firmamızla irtibata geçiniz.


Tuvalet Açma Yöntemleri
Tuvaletleri Açmanın Yöntemleri; Tuvaletleri ikiye ayıracak olursak Klozet (alafranga) Hela taşı (alaturka) diyebiliriz. Her iki tuvalette prensip aynıdır. Tesisatla tuvalet arasında es denilen parça vardır, bu parça klozetlerde kendi içinde fabrikasyon dökülür, diğerinde ise tesisat üzerinde olur, amaç içinde su kalması ve kokuyu engellemesidir. Tuvaletlerdeki tıkanıklık genelde bu parçada oluşur. Katı atık, bez, ıslak mendil, toprak, kum vs. burada kalır ve gitmez. Bu sorunu gidermenin bir yolu tuvalet pompasıyla baskı uygulamak ya da elin ulaşabildiği kadar temizlemektir. Buda olmuyorsa profesyonel yardım almak gereklidir. 
Biz bu iş için geliştirilmiş olan teknik aletleri, tecrübe ve deneyime sahip olan firmalara ulaşmanızı tavsiye ediyoruz. ProGrup olarak bu hizmeti vermekteyiz.
Lavabo Açma Yöntemleri

Evde Yapılabilecek Yöntemler; Lavaboların alt kısmında bağlı olup ve bir kaç parçadan oluşan genelde plastik veya paslanmaz lavabo sifonu bulunur. Bu sifon ek parçalardan oluştuğu için alet gerekmeden rahatça sökülebilir. Öncelikle sifon sökülüp temizlenir ve kontrol edilir eğer bir sorun yoksa sifonun gider borusuyla birleştiği yer gözlemlenir burada, da bir sorun göremiyorsanız profesyonel bir yardım almanız gerekiyor demektir. Tabi burada hemen akla kimyasal açıcılar gelecektir ancak biz tecrübelerimizden de biliyoruz ki geçici bir çözüm olup zaman ve para kaybından başka bir şey değil. Sağlık açısından da tehlikeli olduğunu maalesef gördük ve hala duymaktayız.


Tıkanıklık Sorumluluk Alanları/Tıkanıklık Size mi Ait?

(BİREYSEL TIKANIKLIK)

Kendi alanınızdaki tesisat giderlerinden kullandığınız atık suyun gitmemesidir.(Sadece kullanıcıya ait bir sorundur)

(MÜŞTEREK TIKANIKLIK)

Kendi alanınızdaki tesisat giderlerine atık su kullanmadığınız halde tesisat giderlerinden suyun geri gelmesi yani taşması halidir. (Ortak kullanıcılara ait bir sorundur)

(RÖGAR ve SONRASI TIKANIKLIK)

Binanızın dışında bulunan beton, demir ve ya plastik kapaklı kuyudur. Tıkanması durumunda sorumluluk bölgedeki belediye ya da belediye anlaşmalı kurumlara aittir. (Bölgedeki kuruma ait bir sorundur)
Detaylı bilgi için firmamızla irtibata geçiniz.


Ev Alacakların-Ev Sahibi Olacakların DİKKATİNE!

Eğer alacağınız ev binanın giriş katı veya bodrum katı ise muhakkak atık su boru hatlarını (evi satın almadan önce) konusunda uzman olan firmalara görüntüleme yaptırtın çünkü son zamanlarda özellikle yeni yapılan inşaatlarda ne yazık ki tesisat hataları kontrol edilemez bir hal almış durumdadır. Depreme karşı alınan ve son derece önem arz eden RADYE temel sistemi artık inşaat alanında yaygınlaşmıştır. Bu sebeple atık su gider boruları Radye temelin yani taşıyıcı demirlerin içinden döşenip rögar ve kanalizasyon hattına bağlanmaktadır. 

Atık su tesisatı demirlerin arasından geçtiği için borulara yeterli meyil verilememekte ve boru çapları küçük çekilmektedir. Birde bu tesisatı işin ehli olan ustalar yapmadığını eklersek taşıyıcı betonun altında kocaman ve aşılması güç bir sorunla karşı karşıya kalınıyor demektir. Bu sorun inanın önde gelen inşaat şirketlerinde bile yaşanıyor maalesef bu konuda birçok tecrübe yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz.
Umarım yapılan bu yanlış işleri yüklenici firmalar ve yetkililer bir an önce çözüm üretirler.
ProGrup olarak elbette böyle bir soruna duyarsız kalmıyoruz yüklenici firmaları ve yetkilileri her fırsatta uyarıyor çözüm önerilerimizi kendilerine sunuyoruz. Araştırıp öğrenmek isteyen herkese firmamız yardımcı olmaktadır. Detaylı bilgi için firmamızla irtibata geçebilirsiniz.


DİKKAT- Uyarıyoruz!

Tıkanıklık sorunu yaşayan müşterilerimizden edindiğimiz bilgidir.

Bizden hizmet talep eden müşterilerimizin adresine ulaştığımızda doğal olarak tıkanıklık sorununu gidermek için çeşitli yöntemler kullanılarak uğraşıldığını görüyoruz. Bu yöntemlerin sonuç vermediğini ve zararlarını görünce sorunu yaşayacak olan müşterilerimizi kısaca bilgilendirmek istedik.

(Çelik, bakır, inşaat teli ve hortum)

Zararı: Bükülüp kırılması ve içeride kalması?

(Marketlerden alınan sustalar)

Zararı: Zayıf ve güçsüz oluşu, geri gelmeme ihtimali?

(En önemlisi KİMYASAL madde)

Zararı: Zehirlenme, ciltle temasta kalıcı leke ve hasar?

Bunları uyguladıktan sonra sonuç alamayan ve Firmamızdan uygun fiyata hizmet alan müşterilerimiz diyor ki!

-Boşuna zaman kaybetmişiz.

-Bu kadar harcamayı boşuna yapmışız.

-Bunca zaman boş yere uğraşmışız.

Lütfen sizlerde bunları yaşamamak için uzman firmalardan destek alın.


"KANALİZASYON ŞEBEKESİNE VERİLEMEYECEK ATIKLAR"

Aşağıda sıralanan atık, artık ve diğer maddeler hiçbir şekilde kanalizasyon şebekesine ve alıcı ortama verilemez;

Benzin, nafta, gazyağı, motorin, fueloil veya başka maddeler ile etkileşim halinde yangına, patlamalara sebep olabilecek veya herhangi bir şekilde insanlar, yapılar ve arıtma tesisleri için tehlike meydana getirecek benzeri sıvı, katı ve gaz maddeler.

Gaz fazına geçebilen, duman meydana getiren, koku çıkartan, zehirli etkileri sebebi ile sağlığa zararlı olan, kanallara girişi, bakım ve onarımı engelleyen her türlü maddeler.

Kanal şebekesinde tıkanmaya yol açabilecek normal atık su akımını ve kanal hattını engelleyecek kıl, tüy, lif, kum, cüruf, toprak, mermer ve mermer tozu, metal, cam, paçavra, odun, plastikler, gübre, yağ küspeleri, hayvan yemi atıkları vb. her türlü katı madde ve malzemeler.

Kanal yapısını bozucu, aşındırıcı, korozif maddeler, alkaliler, asitler, pH değeri 6’dan düşük, 10’dan yüksek atıklar. 10.5- +5 °C ile +40 °C arasında çöken, katılaşan, viskoz hale geçen, kanal cidarında katı veya viskoz tabakalar meydana getirilebilecek her türlü maddeler.

Radyoaktif özelliğe sahip maddeler. Dünya Sağlık Teşkilatı ve diğer Milletlerarası kuruluşların geçerli standartlar ile milli mevzuat ve standartlara göre tehlikeli ve zararlı atık sınıfına giren bütün atıklar.


Su Kaçağı Tespit ve Tamiri

Öncelikle varsa sıcak su boru hattını tesisata sıcak su vererek tesisat güzergâhı termal kamera ile takip edilir. Eğer tesisat üzerinde kaçak var ise kaçak olan bölge termal kamerada görüntülenir ve noktasal tespitte bulunulur.

Tesisat üzerinde kaçak tespit edilen bölgede arızalı parçanın değişebileceği kadar alan kırılıp sorununuz çözülür.

Soğuk su tesisatını ise tesisat uçlarını kapatıp basınçlı pompa ile su verilerek hassas manometre ile test edilir. Kaçak söz konusu ise bu iş için tasarlanmış özel dinleme cihazlarıyla tesisata kompresör ile yüksek hava basıncı uygulayarak noktasal tespit yapılır.

Tesisat üzerinde kaçak tespit edilen bölgede arızalı parçanın değişebileceği kadar alan kırılıp sorununuz çözülür.


Atık su Tesisatı

Atık su tesisatı evlerde ve iş yerlerinde kullanılan temiz suların tahliyesinin sağlandığı tesisatlardır. Genelde duvar yüzeyinden yürütülen tesisatın doğrusu zeminden döşenmesi ve meyil li olmasıdır. Bu tesisat, kullanılmış suların kanalizasyon bölgesine tıkanmadan ulaştırılabilmesi için temiz su tesisatına göre daha büyük çaplı borular kullanılarak yapılmaktadır.

Atık suyun en kısa yoldan tahliye edilebilmesi için mümkün olduğunca kısa mesafede ana tahliye borusuna bağlantısının yapılması gerekir. Eğer tesisat uzun mesafeli ve yeterli meyil verilmeden yapılırsa kullanılmış atık sular borularda tıkanmalara ve kokulara sebebiyet verecektir.

Ekiplerimizin sahip olduğu bu tecrübeler, gerek tesisatın yapımında ve gerekse sorunların teşhisinde hizmet almak isteyen siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır.


İSTANBUL'UN 39 İLÇESİNDE HİZMETİNİZDEYİZ

Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Beykoz, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kâğıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu

www.progrup.net


TEKİRDAĞ'IN 11 İLÇESİNDE HİZMETİNİZDEYİZ

Süleymanpaşa-Çerkezköy-Çorlu-Ergene-Hayrabolu-Kapaklı-Malkara-Marmaraereğlisi-Muratlı-Saray-Şarköy

www.progrup.net


KIRKLARELİ'NİN 7 İLÇESİNDE HİZMETİNİZDEYİZ

Babaeski-Demirköy-Kofçaz-Lüleburgaz-Pehlivanköy-Pınarhisar-Vize

www.progrup.net


FİRMAMIZ PROGRUP BÜNYESİNDE 25 YILLIK TECRÜBESİYLE RESMİ OLARAK HİZMET VERMEKTEDİR

KREDİ KARTI İLE ÖDEME SEÇENEĞİ

Kredi Kartı İle Ödeme Seçeneği

Hizmetlerimiz
BİZE ULAŞIN
GİDER GÖRÜNTÜLEME
Gider Görüntüleme ProGrup

KANALİZASYON GÖRÜNTÜLEME RÖGAR BULMA
Kanalizasyon Görüntüleme ProGrup

DEDEKTÖRLE NOKTASAL TESPİT
 Dedektörle Tespit

SU TESİSAT TAMİRİ
 Su Tesisatçı ProGrup
TUVALET TIKANMA NEDENLERİ
Tuvalet Tıkanma Sebepleri
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam10
Toplam Ziyaret156986