• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
ROBOT ve KAMERALI Sistemlerle Kırmadan Tıkalı Gider Açma Kanalizasyon Görüntüleme Dedektörle Noktasal Arıza Tespit 05359645534
Hizmetlerimiz
MUTFAK GİDERİ AÇMA
Mutfak Tıkanıklığı Açma

LAVABO GİDERİ AÇMA
PRO GRUP

TUVALET GİDERİ AÇMA
Tuvalet Açma ProGrup
KANALİZASYON GİDERİ AÇMA
PRO GRUP

KÜVET GİDERİ AÇMA
Küvet Tıkanıklığı Açma progrup

PİMAŞ GİDERİ AÇMA
Tıkalı Gider Açma ProGrupLavabo Açma

LAVABO TIKANIKLIĞI AÇMA ve GÖRÜNTÜLEME

Ekiplerimiz sorun yaşanan bölgeye ulaştıktan sonra ilgili kişi ya da kişilerden sorunla ilgili kısa bilgiler alır ve çalışma şartlarını belirler. Güvenlik önlemini aldıktan sonra işine başlar. Tıkanmış olan Lavabo giderini soruna uygun donanımları seçerek tıkanıklığa sebebiyet veren nesneyi parçalar veya çekerek alır. Bu işlem 10 ila 30 dakika sürebilir. Gerekli testlerini yapıp sorunun tamamen giderildiğine emin olduktan sonra yapılan işin içeriğine uygun olan ücreti faturalandırıp teslim eder.


  • Lavabo tıkanıklığı açma nasıl yapılır?
  • Açılmayan lavabo tıkanmalarının çözümü nedir?
  • Lavabolar neden tıkanır?
  • Tıkanan lavaboları kim açabilir?

LAVABO GİDERİ TIKANIKLIĞI

Lavabo tıkanıklık sorunları yapılardaki önemli sorunlardan biridir. Tıkanıklık arızası meydana geldiğinde lavabo kullanılamaz duruma gelir ve hayatımızı zorlaştırır. Yapılarda atık su gider hatlarında tıkanma olursa lavabodan geri su basma riski vardır. Özellikle eski binalarda lavaboların gider boruları spiral hortumlardan yapılmıştır.
Aslında lavabo giderlerinde en az 50mm çapında (PVC) pimaş boru kullanılmalı ve yeterli eğim (meyil) ile döşenmelidir. Yapınızın lavabo atık su gideri hortum ile döşenmişse tıkanma sorunları daha kolay ve daha sık meydana gelir. Tıkalı bölgeye yüksek basınçlı su makinalar yardımı ile basılmalıdır. Su boruya hapsedilir ve basınçla birlikte tıkalı bölgede kuvvet oluşur sorun bu şekilde çözülür.
Fakat tıkanıklık sebebi tıkanmaya neden olan nesne katı ise örneğin boruda beton donması, sert metal bir parçanın dirsekte takılması gibi boruda betonun ne işi var diyebilirsiniz bazen evlerde beyaz çimento, alçı gibi işler yapıldıktan sonra kovalar lavaboda yıkanır. Yeterince bol su dökülmez ise alçı ya da beyaz çimento kalıntıları boruların içinde dibe oturarak donabilir. Biz bazı çalışmalarımızda bu olayları görüyoruz. Bu gibi durumlarda tıkanıklık basınçla açılmayabilir.

Spiral sistemli tıkanıklık açma makinaları tıkalı bölgeye ulaştığında nesneyi ya da sebep olan cismi parçalayarak lavabo tıkanmasını açar ve en doğru kesin çözümü sağlar. Daha sonra yine yukarda belirttiğimiz gibi açılan lavabo gideri basınçlı su ile yıkanıp boru içi temizlenirse fayda sağlar.


LAVABO GİDERLERİNİN TIKANMA NEDENLERİ

  • Lavabo ile gider arasına sifon (süzgeç)bağlamamak!
  • Lavaboya dökülen atık suyun içinde kum, toprak, alçı, çimento vs. gibi malzemelerin olması!
  • Lavabo için çekilen atık su borularının yeterli çapta ve yeterli meyil inin olmaması!

LAVABO AÇMA YÖNTEMLERİ 

Lavaboların alt kısmında bağlı olup ve bir kaç parçadan oluşan genelde plastik veya paslanmaz lavabo sifonu bulunur. Bu sifon ek parçalardan oluştuğu için alet edevat gerekmeden rahatça sökülebilir. Öncelikle sifon sökülüp temizlenir ve kontrol edilir eğer bir sorun yoksa sifonun gider borusuyla birleştiği yer gözlemlenir burada, da bir sorun göremiyorsanız profesyonel bir yardım almanız gerekiyor demektir. Tabi burada hemen akla kimyasal açıcılar gelecektir ancak biz tecrübelerimizden de biliyoruz ki geçici bir çözüm olup zaman ve para kaybından başka bir şey değil. Sağlık açısından da tehlikeli olduğunu maalesef gördük ve hala duyuyoruz. Biz bu iş için geliştirilmiş olan teknik aletleri, tecrübe ve deneyime sahip olan firmalara ulaşmanızı tavsiye ediyoruz. PROGRUP olarak bu hizmeti vermekteyiz.

YAĞLI YEMEK ARTIKLARI LAVABONUZU TIKAR?

Mutfak lavabolarınız zamanla yemek artıklarınız ve yağların donması sebebiyle daralıp tıkanır. Kullanım esnasında sağlığınızı tehdit eden lavabo açıcı ürünler bu soruna sadece kısa süreli ve tehlikeli bir çözümdür. Lavabo gideri açmak için kullanılan pompa ise tıkanıklığa sebep olan şeyi daha derine iterek sorunu büyütür. Konusunda uzman olan firmamız modern yöntemlerle tıkanmış mutfak lavabolarınız için size güvenilir, hızlı ve kesin çözüm sunar.

Lavabo Sifon Tıkanıklığı

Lavabolarda atık su boru tesisatı için, lavaboların altında bulunan pis suyun, ana pis su borusuna akıtılmasına yarayan, borulardan dışarı pis koku çıkmasını önleyen ve pis suyun içinde bulunabilecek katı parçacıkları tutarak, bağlantı borusunu tıkanmaktan koruyan elemandır. Sifon tıkanıklığını kırıp zarar vermeden robot cihazlarımızla açıyoruz.


Robotla Lavabo Açma

Robotla Tıkalı Lavabo Gideri Açma; Lavabo giderlerinizi yerinden sökmeden sadece pimaş borusundan robot cihazlarımızla girip tıkanıklığı açıyoruz. Gerekli testlerini yapıp sorunun tamamen giderildiğine emin olduktan sonra yapılan işin içeriğine en uygun olan ücreti talep ediyoruz.
Mutfak Lavabosu Açma
Mutfak Lavabo Gideri Açma: Mutfak lavabo giderleri zamanla yemek artıklarınız ve yağların donması sebebiyle daralıp tıkanır. Kullanım esnasında sağlığınızı tehdit eden lavabo açıcı ürünler bu soruna sadece kısa süreli ve tehlikeli bir çözümdür. Lavabo gideri açmak için kullanılan pompa ise tıkanıklığa sebep olan şeyi daha derine iterek sorunu büyütür.

Konusunda uzman olan firmamız modern yöntemlerle tıkanmış mutfak lavabolarınız için size 7/24 güvenilir, hızlı ve kesin çözüm sunar.
Kırmadan Lavabo Açma
Kırmadan Lavabo Tıkanıklığı Açma: Tıkalı olan lavabo borularınızı robot sistemlerle kırıp zarar vermeden sorunsuz bir şekilde açıyoruz. 

KREDİ KARTI İLE ÖDEME SEÇENEĞİ
Kredi Kartı İle Ödeme Seçeneği


Yorumlar - Yorum Yaz
Hizmetlerimiz
BİZE ULAŞIN
GİDER GÖRÜNTÜLEME
Gider Görüntüleme ProGrup

KANALİZASYON GÖRÜNTÜLEME RÖGAR BULMA
Kanalizasyon Görüntüleme ProGrup

DEDEKTÖRLE NOKTASAL TESPİT
 Dedektörle Tespit

SU TESİSAT TAMİRİ
 Su Tesisatçı ProGrup
TUVALET TIKANMA NEDENLERİ
Tuvalet Tıkanma Sebepleri